ד''ר דניאל לוין - אורטופד מומחה למפרק הירך

: ימים א-ה 9:00 - 19:00
   : 04-832-3357

מידע מקצועי בתחום האורטופדיה

דיספלסיה של מפרק הירך
הפרעה התפתחותית בשם דיספלסיה (DDH) של מפרק הירך, הנה הפרעה שגורמת לחוסר יציבות של המפרק עד לכדי פריקת ירך. הפרעה מהסוג הזה יכולה להופיע בקרב תינוקות במהלך ההיריון כשהתינוק עודנו עובר, להתפרץ גם לאחר הלידה או בשנים הראשונים לחייו של הוולד. עם זאת, הפרעה זו יכולה להתגלות בגיל בוגר יותר מסיבות רבות.

ספורט לאחר החלפת מפרק הירך
פעילות גופנית לאחר החלפה של מפרק הירך היא חלק חשוב בתהליך ההחלמה. הפעילות הגופנית מסייעת בחיזוק השרירים באזור המפרק ובהחזרת השליטה עליהם. קראו עוד על הנושא.

תכנון ממוחשב של ניתוח להחלפת מפרק הירך
ניתוח להחלפת מפרק הירך מיועד לאנשים הסובלים מכאבים ומהגבלות בתנועה של המפרק, קראו על חשיבותו של הדיוק שמספק התיכנון הממוחשב של ניתוח להחלפת מפרק הירך.

ניתוח החלפת מפרק ירך ופעילות גופנית
מפרק הירך הוא אזור משמעותי מאוד ליכולת התנועה שלנו. על מפרק הירך מוטל עומס רב ואנו תלויים בו בתפקוד היומיומי ובפעולות הכי פשוטות, כולל נעילת נעליים, גריבת גרביים וכמובן הליכה וכל פעילות גופנית אחרת. ניתוח החלפת מפרק הירך מהווה פתרון בלעדי.

מהם הגורמים לכאבים במפרק הירך וכיצד מטפלים?
למפרק הירך חשיבות רבה מאוד והשפעה רבה על יכולת התנועה של האדם. לרוב בעיות במפרק הירך יבואו קודם כל לידי ביטוי בכאבים באזורים אחרים כמו הברכיים, הגב או כפות הרגליים בגלל הניסיון לשמר את מפרק הירך במצב תפקודי סביר.

כאבים כתוצאה משחיקת סחוס בירך
אם עברתם את גיל ה-60 והתחלתם להרגיש כאבים באזור הירך, כאבים שיכולים להיות מציקים בהתחלה ובשלב מאוחר יותר חזקים הרבה יותר ואף כאלו שמגבילים אתכם בתנועה, סביר להניח שאתם סובלים משחיקת סחוס במפרק הירך.

דלקת במפרק הירך
הסחוס במפרק הירך עלול להיהרס בגלל דלקת. אחרי שממצים טיפולים לא ניתוחיים ובהם נטילת תרופות או פיזיותרפיה, אפשר לשקול החלפה של מפרק הירך כדי להפחית כאבים ועל מנת לשפר את איכות החיים של גברים ונשים בטווח רחב של גילאים.